DVORANA
Ozvěny: ForFolk & Devítka
27.11.2022 (ne)18:00
Ája & Cowboy: po letitém působeni v kapele Tempo di vlak, jsme se vrhli na koníčky, ke kterým se nám nedostával čas. Jeden z největších bylo cestováni a přednášky z našich cest po světě, které jsme doplňovali krátkými hudebními vystoupeními. Občas jsme se někde objevili jako Sami dva nebo duo Á&C. …a pak se to přihodilo… Z náhodných setkání, momentálních nápadů a starých známostí byli Sami dva a přátelé a zanedlouho poté se zrodil ForFolk - spojení čtyř spřízněných muzikantských duší… FOrFolk: Silvie Hillová, Robin Hill, Radek Duda a Dominik Horák Devítka je folková hudební skupina, založená v roce 1992. V jejím středu je kytarista, zpěvák a skladatel Honza Brož. Devítka se opírá o původní repertoár Brožových melodických písniček s citlivými, většinou romantickými texty. Zvuk kapely stojí na barevných kombinacích kytar, kláves a rytmicky pevné baskytaře. Kapela vydala 12 CD, nejnovější s názvem Štístko, vyšlo v roce 2020. Koncert je součástí cestovatelsko-hudebního festivalu Podzimní Ozvěny (www.ozvenyostrava.cz)