DVORANA
Michito Sanchez & Boris Band Combinaton
25.11.2022 (pá)19:00
Michito Sanchez - jeden z předních světových perkusistů. Díky skvělému přístupu a kreativní energii je velmi vyhledávaným sidemanem. Výčet jmen, se kterými spolupracoval, nahrával nebo vystupoval je neuvěřitelný. Např.: Rolling Stones, Elton John, Aretha Franklin, Stevie Wonder, Al Jarreau, Robert Palmer, Take 6, Joe Zawinul, Herbie Hancock, Marcus Miller, John Mayer, Chaka Khan, Fleetwood Mac, George Benson, Miami Soun Machine, Joe Sample, Steve Lukather, Natalie Cole, Arturo Sandoval, Herb Alpert, Airto Moreira, Flora Purim, Crosby, Stills & Nash, Spyro Gyra, Michael Bublé, Placido Domingo a desítkami dalších. Vyznačuje se skvělou technikou hry na Conga, Bonga, Shaker, Cowbell a mnoho dalších perkusí, která mu umožňuje vytvořit unikátní atmosféru např. pralesní Amazonie. Přizpůsobuje složité „world“ rytmy tak, aby zapadly do dnešního zvuku popu, rocku, R&B, hip-hopu, jazzu atd. Michito používá s virtuozitou stovky perkusivních nástrojů z celého světa, jež činí ze společného hraní mimořádný zážitek. Boris Band Combination s Michito Sanchezem společně vystoupili už v Praze, na velmi úspěšném koncertě ve vyprodaném Agharta Jazzclubu. Koncert je realizován v rámci projektu Festival Ostrava Jazz Nights, který se koná za finanční podpory statutárního města Ostravy.