Články a komentáře

Kapela Marian & 333 pokřtila své nové album Kalendář - MS Deník 10. 4. 2012

Kapela Marian & 333 pokřtila své nové album Kalendář

Kmotrem alba se stal Gustav Žídek, frontman kapely Šajtar, který si na křtu zazpíval

Ostrava Obsahuje dvanáct písní, jeho výroba trvala přesně rok a jmenuje se Kalendář takové je nové album, které kapela Marian & 333 pokřtila v pátek v ostravském klubu Parník.

Přípravy na křest byly veliké, stejně tak jako očekávání a úměrně tomu i obavy. „Byli jsme nervózní, jak všechno dopadne. Věděli jsme, že je to pro nás důležité, nechtěli jsme nic zkazit. Nakonec ale všechno dobře dopadlo,“ konstatoval po koncertu s úsměvem na rtech frontman Marian. A měl pravdu. Lidí přišlo tak akorát, aby dokázali vytvořit dobrou atmosféru, o zábavu nouze nebyla a na závěr došlo také na autogramiádu.

Celou akci zahájil kamarád kapely, ostravský písničkář Václav Fajfr. Před rockovým vystoupením, které následovalo později, měli tedy diváci možnost poslechnout si něco málo z písní hraných na heligonku či akustickou kytaru. I když hraje Václav nejčastěji písně od Jarka Nohavici, tentokrát tomu bylo jinak: „Rozhodl jsem se zahrát něco ze svých nových autorských písní. Kluci dneska budou křtít album, já tady ‚pokřtím‘ své nové písničky,“ prozradil ještě před začátkem svého vystoupení. To bylo vydařené. Ne nadarmo se o Václavovi mluví jako o novém „rázovitém“ ostravském písničkáři.

Později přišel na řadu koncert samotné kapely Marian & 333. Ten byl odehraný tak, jak jsou na to fanoušci zvyklí. Na pozici hlavního vokalisty a kytaristy byl jako vždy Marián. Za zády mu bubnoval bezchybný Roman Šmahlík ve spolupráci s baskytaristou Janem Pavelčákem, který dokázal, že i přímočará rocková muzika se dá na basu hrát nápaditě. Hlasové spektrum doplnila vokalistka Petra Vašková.

Na čem si kapela zakládá, je komunikace s publikem. Není proto neobvyklé, když Marián roztleská či občas dokonce rozezpívá publikum. Stejně tak tomu bylo i v Parníku. „Byl to prostě koncert tak, jak to Marián umí. Jen k obvyklému skákání a tanci u diváků nedošlo tady v Parníku by se to asi nehodilo (smích). Velmi mile jsem byl překvapený i zvukově,“ dodává Jan Slavinský, student Janáčkovy konzervatoře. Jeho objektivitu co se týká hodnocení zvuku může podtrhnout fakt, že sám Jan s kapelou již několikrát hrál.

Největší úspěch sklidila píseň Ovečky lásky, na kterou teď kapela připravuje videoklip. Ten by měl být, stejně jako u klipu předešlého, opět kreslený a braný s nadsázkou. Poslední písní byla skladba Války. Ta je sice (jak již může napovědět název) z trochu „jiného soudku“ než Ovečky lásky, ale vystoupení každopádně uzavřela důstojně.

Kmotrem nového alba se stal Gustav Žídek, frontman kapely Šajtar, který se dočasně z pozice kamaráda kapely přesunul také do role kolegy to když si s kapelou zazpíval několik písní. Po odbytí formalit spojených se křtem následovala již zmíněná autogramiáda, která důležitý večer kapely Marian & 333 uzavřela a taky dokázala, že se akce podařila.

VOJTĚCH MRÁZEK

Poslat odkaz na stránku e-mailem

*) vyplnění takto označených položek je povinné.

*
*
*
*
Zavřít tento formulář

Ostrava Jazz Nights [LOGO]

AKCE

 

 

 

HLEDÁNÍ NA WEBU

ZASÍLÁNÍ NOVINEK E-MAILEM